loading...

مخزن

علم پزشکی همواره در زندگی مردم نقش عظیم و تاثیرگذاری داشته است. زیرا مستقیماً بر سلامت و کیفیت زندگی آنها تأثیر می گذارد. هر چه از نظر جسمی و روحی سالم تر باشید. در تمام زمینه های زندگی خود عملکرد ب

مخزن بازدید : 2885 یکشنبه 21 خرداد 1402 زمان : 11:27 نظرات (0)

دکتریاب، معرفی بهترین پزشکان مغز و اعصاب

علم پزشکی همواره در زندگی مردم نقش عظیم و تاثیرگذاری داشته است. زیرا مستقیماً بر سلامت و کیفیت زندگی آنها تأثیر می گذارد. هر چه از نظر جسمی و روحی سالم تر باشید. در تمام زمینه های زندگی خود عملکرد بهتری خواهید داشت. و این باعث افزایش کیفیت زندگی شما می شود.

همه شاخه های علوم پزشکی به طور یکسان درگیر این موضوع هستند و وظیفه ماست که به همه جنبه های سلامت توجه کنیم. با این حال، برخی از بیماری ها بیشتر از سایرین در جمعیت شایع و قابل مشاهده هستند. به همین دلیل است که در میان اطرافیان خود ارجاع به برخی از شاخه های علوم پزشکی را بیشتر از سایر شاخه ها مشاهده می کنید.

یکی از پزشکانی که بسیاری از افراد حداقل یک بار در زندگی خود به او مراجعه می کنند، متخصص مغز و اعصاب است. اگر در خانواده خود فرد سالمندی دارید، می دانید که با افزایش سن نیاز به مراجعه به پزشک بیشتر می شود. آیا از وظایف متخصص نوروپاتولوژیست و زمینه فعالیت او اطلاع دارید؟ در این مقاله می خواهیم این مشکل را حل کنیم. برای شناخت بهترین متخصص مغز و اعصاب تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

متخصص مغز و اعصاب کیست و چه زمانی باید به این پزشک مراجعه کنم؟

بدن مجموعه پیچیده‌ای از سیستم‌های مختلف است که هر یک از اندام‌ها یا اندام‌های زیادی تشکیل شده‌اند که در تعامل و تعامل هستند. هر یک از این سیستم ها در نهایت ارتباطی را تشکیل می دهند که شکل کلی بدن را ایجاد می کند. سیستم عصبی مهمترین این سیستم ها است که بخش عمده ای از هماهنگی بدن را تشکیل می دهد.

به طور کلی سیستم عصبی به دو بخش سیستم عصبی مرکزی و سیستم عصبی محیطی تقسیم می شود. سیستم عصبی مرکزی مغز و نخاع است که تمام قسمت های بدن را کنترل می کند. اعصاب محیطی همچنین شامل مجموعه ای از رشته های عصبی به هم پیوسته است که از اعصاب مرکزی به اندام ها گسترش می یابد. زیرا تمام اطلاعات بدن در سیستم عصبی مرکزی پردازش می شود و دستورات لازم از طریق اعصاب محیطی به اندام ها منتقل می شود. بنابراین توجه به سلامت این سیستم بسیار مهم است.

دفاع از سیستم عصبی برای ناتوانی سلول های آن در تولید مثل ضروری است. به همین دلیل است که افراد مبتلا به ضایعات نخاعی بهبود نمی یابند. حال اگر آسیبی به مغز، نخاع یا سایر قسمت های سیستم عصبی محیطی وارد شد، باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید. پزشکان این رشته دانش و مهارت های لازم را برای درمان بیماری ها در این زمینه کسب کرده اند و می توانند با استفاده از ابزارهای مختلف تشخیصی، بیماری های سیستم عصبی را تشخیص داده و درمان کنند. به نظر شما چه زمانی باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنیم؟

چه زمانی باید به بهترین متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنم؟

بیماری های مغز و اعصاب و به طور کلی سیستم عصبی علائم زیادی دارند که برخی از آنها شایع تر و شدیدتر از بقیه هستند. با دانستن این موارد، می دانید که اگر این اتفاق افتاد به یک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید. بنابراین، اگر با مشکلات زیر دست و پنجه نرم می کنید، در اسرع وقت با یک متخصص مغز و اعصاب مشورت کنید.

سرگیجه شدید و مداوم

سریال آقا درد

گیجی

خستگی مداوم

سوزش بدن و خواب آلودگی.

از دست دادن هماهنگی بدن

ناتوانی جسمی جزئی یا کلی

تغییرات حسی مانند کاهش بینایی، چشایی، لامسه و غیره.

این موارد یکی از علائم شایع در اکثر بیماران مبتلا به مشکلات مغزی و عصبی است. حال اگر با این موارد مواجه شدید، بهترین راه برای گرفتن نوبت با متخصص مغز و اعصاب چیست؟

انتصاب بهترین متخصص مغز و اعصاب با دکتر

رزرو مداوم قرار ملاقات با پزشکان متخصص یکی از چالش های ناامید کننده در طول فرآیند دشوار درمان برای بسیاری از افراد است. تا همین اواخر، برای گرفتن وقت یک متخصص مغز و اعصاب در بیمارستان، باید ساعت ها منتظر می ماندید تا نوبت شما برسد. حالا، اگر امروز می‌خواهید قرار ملاقات بگذارید، راه بسیار ساده‌تری وجود دارد. به عنوان مثال، سفارش آنلاین یکی از روش های محبوب امروزه است.

اگر تا به حال نام «دکتریاب» را نشنیده اید، ما در اینجا راه حلی بی نظیر را به شما ارائه می دهیم. گفت دکتر Finder یک موتور جستجوی آنلاین برای پزشکان و متخصصان در سراسر کشور است که به افراد کمک می کند آنها را پیدا کنند. اگر می خواهید بهترین متخصص مغز و اعصاب را پیدا کنید، می توانید با مراجعه به وب سایت نوبت دهی پزشک، پزشک مورد نظر خود را پیدا کنید.

دکتر یاب بستر مناسبی را برای ارتباط پزشکان و مراجعین با یکدیگر فراهم می کند. برای یافتن بهترین متخصص مغز و اعصاب باید شهر و متخصص مورد نظر خود را در قسمت فیلتر سایت بنویسید. برای مثال اگر در اصفهان متخصص مغز و اعصاب مد نظر دارید، اصفهان را در رشته مغز و اعصاب و اعصاب و شهر اصفهان قرار دهید. پس از جستجو لیستی از نتایج در مقابل شما نمایش داده می شود. در این لیست با دسترسی به صفحه هر پزشک می توانید اطلاعاتی مانند شماره تماس، آدرس، سابقه فعالیت و نظرات مشتریان را مطالعه کرده و حتی به صورت آنلاین نوبت بگیرید.

چرا باید بهترین جراح مغز و اعصاب را در دکتراب پیدا کنیم؟

یافتن پزشک دیگری در سمت دکترا مزایایی دارد که باید در مورد آنها بدانید. این مزایا می تواند کار پیدا کردن پزشک و رزرو نوبت را تا حد زیادی آسان کند.

شما می توانید نظرات سایر مشتریان را در وب سایت دکترآب مشاهده و بررسی کنید. به این ترتیب می توانید با سطوح رضایت مشتری و نحوه کار پزشک مربوطه آشنا شوید.

تمام اطلاعات لازم در مورد هر پزشک در صفحه او درج شده است و به همین دلیل برای یافتن آدرس یا شماره تلفن نیازی به جستجو در کل اینترنت نیست.

برای رزرو نوبت از طریق سایت دکترآب نیازی به مراجعه حضوری به پزشک نیست. تنها با چند کلیک می توانید نوبت های پزشکی را از هر کجا رزرو کنید.

رزرو نوبت آنلاین باعث صرفه جویی در انرژی، زمان، هزینه ها و غیره می شود. ذخیره می کند.

تفاوت بین جراح مغز و اعصاب و متخصص مغز و اعصاب

یکی از سوالات رایجی که در این زمینه مطرح می شود، تفاوت جراح مغز و اعصاب و متخصص مغز و اعصاب است. بسیاری از مردم بین این دو اشتباه گرفته می شوند. باید توجه داشته باشید که جراحان مغز و اعصاب پس از گذراندن دوره 7 ساله پزشکی عمومی و پس از ورود به رشته در آزمون دستیاری شرکت می کنند. در این مدت باید 5-6 سال درس بخوانند. جراحان مغز و اعصاب اطلاعات ضروری در مورد بیماری های مختلف را می آموزند. از سیستم عصبی و نحوه درمان با جراحی را بیاموزید در همین حال متخصصان مغز و اعصاب این بیماری را با روش های غیر تهاجمی مانند درمان دارویی درمان می کنند.

برخی از بیماری ها بین این دو رشته مشترک است. به عنوان مثال، برخی از بیماری های اعصاب و ستون فقرات توسط متخصص مغز و اعصاب و فیزیوتراپیست در ابتدای کار با درمان دارویی و برخی ورزش ها مدیریت می شود. اما اگر به مرحله حاد رسید باید به جراح مغز و اعصاب ارجاع داده شود و درمان جراحی را انجام دهد. در برخی بیماری های دیگر، جراح مغز و اعصاب نقشی ندارد. به عنوان مثال، صرع یا بیماری پارکینسون درمان تهاجمی ندارد و تنها توسط متخصص مغز و اعصاب درمان می شود.

بیماری های عمومی مغز و اعصاب

در میان تمام بیماری های تخریب کننده عصبی شایع در سراسر جهان، برخی از بیماری ها شایع تر از سایرین هستند. با توجه به این شیوع بالا، بهتر است از عوامل خطر بروز آنها آگاهی داشته باشید و تا حد امکان از آنها اجتناب کنید. برخی از شایع ترین بیماری های مغز و اعصاب که در جوامع مختلف رخ می دهد عبارتند از:

صرع

مرگ ذهن

بیماری پارکینسون

تومور مغزی

من-آلزایمر

مننژیت

میگرن

خانم خانم

لوپوس اریتماتوز گسترش می یابد

سکته.

این بیماری معمولا علائمی دارد که باید در مورد آنها بدانید. شایع ترین علائم بیماری های مغز و سیستم عصبی عبارتند از:

تکان دادن

عدم هم ارزی

فلج جزئی یا کامل

از کسانی که

از دست دادن بویایی یا چشایی

ضعیف

مشکل در راه رفتن

بلعیدن مشکل است

مشکلات تنفسی

بدن می لرزد

تهوع و استفراغ

تغییر خلق و خو

افسردگی یا اضطراب

دردی که قابل توضیح نیست

خسته

گیجی

عدم تمرکز

شکل را تغییر دهید

مشکلات خواندن و نوشتن

اگر مجموعه ای از علائم فوق را به طور همزمان تجربه می کنید، بهتر است با رزرو وقت ملاقات با بهترین متخصص مغز و اعصاب از طریق پزشک، در اسرع وقت با یک متخصص مغز و اعصاب مشورت کنید.

اخرین حرف

در این مقاله وظایف یک متخصص مغز و اعصاب و زمینه کار و اطلاعات او را بررسی کرده ایم. ما همچنین تفاوت بین یک متخصص مغز و اعصاب و یک جراح مغز و اعصاب را بررسی کردیم. فراموش نکنید که می توانید با بهترین متخصص مغز و اعصاب در سایت دکتریاب نوبت بگیرید.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • مطالب
  آمار سایت
 • کل مطالب : 94
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 7
 • آی پی دیروز : 24
 • بازدید امروز : 78
 • باردید دیروز : 349
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 78
 • بازدید ماه : 846
 • بازدید سال : 16,134
 • بازدید کلی : 61,988