loading...

مخزن

سنت نمایشی ایران، وامدار گونههای نمایشی بومی مانند نقالی و عروسکگردانیها است اما نمایشهای مذهبی نیز جنبهای دیگر را به این سنت افزودهاند. استقرار مذهبی، عموماً تقلید از فیلمهای غربی را ناپسند ساخت و

مخزن بازدید : 3730 سه شنبه 18 مهر 1402 زمان : 22:03 نظرات (0)

سنت نمایشی ایران، وامدار گونههای نمایشی بومی مانند نقالی و عروسکگردانیها است اما نمایشهای مذهبی نیز جنبهای دیگر را به این سنت افزودهاند. استقرار مذهبی، عموماً تقلید از فیلمهای غربی را ناپسند ساخت و سازوار کردن داستانهای باستانی، قومی و مذهبی غربی و شرقی را تشویق کرد؛ مشروط بر آنکه دلواپسیهای معاصر ایران را بازتاب دهند و محدودیتهای اسلامی وضعشده را محترم شمارند. نقاشی و مجسمهسازی کلاسیک غربی در اواخر سده ۱۹ میلادی وارد ایران و با مضامین ایرانی تطبیق دادهشدند. با این حال، نگارگری ایرانی، در اواخر دوران صفوی، رو به انقراض رفت. با وجود آنکه سواد اساسی در سالهای پس از انقلاب ۱۳۵۷ به میزان قابل توجهی افزایش یافتهاست، رسانههای دیداری و شنیداری، بسیار اثرگذارتر از رسانههای چاپی هستند؛ به ویژه در مناطق روستایی ایران. در قانون اساسی جمهوری اسلامی، رادیو و تلویزیون، دولتی بوده و راهاندازی شبکههای رادیویی و تلویزیونی خصوصی، مغایر این اصل دانسته میشود. شماری از شبکههای اجتماعی پربازدید نیز فیلتر شدهاند؛ توییتر نمونهای از موارد فیلترشده بودهاست که هنگام سانسور همگانی، مقامات حکومتی در آن فعالیت میکردند. قطعی اینترنت هنگام تظاهرات همانند قطعی سراسری ۱۳۹۸ و تشویق ایرانیان به استفاده از شبکه ملی اطلاعات، از دیگر مسائل اینترنت در ایران هستند. قبل از اینکه توضیحاتی در مورد ویژگیهای خاص عمارت مسعودیه بخوانید، پیشنهاد میکنیم تصاویری از عمارت مسعودیه و قسمتهای مختلف آن را در اینترنت تماشا کنید. ایران، کشوری با محدودیت بالا در دسترسی به اینترنت است و سانسور اینترنت در ایران در دوران جمهوری اسلامی، به شکل گستردهای صورت گرفت. شراب ایرانی نیز تاریخچهای طولانی دارد و این کشور از قدیمیترین تولیدکنندگان نوشیدنیهای الکلی است؛ اگرچه در دوران جمهوری اسلامی با ممنوعیت به همراه مجازات روبرو بودهاند.

اگرچه ممنوعیت و محدودیتها برای مردان نیز بودهاند و برخی موسیقیها کلاً ممنوع دانسته شدهاند. نمایش عمومی خنده و شادی در این دوران، نامطلوب بوده و در برخی محافل، گناه دانسته شدهاست. ادبیات پهلوی شامل شروح دینی، الهام، ادبیات اندرزی، ادبیات حماسی، شعر و نوشتار با اهمیت تاریخی میشود؛ در برخی از نوشتار این ادبیات، اساطیر و باورهای اوستایی حفظ شدهاست. این ادبیات، چه به صورت نثر و چه در نظم، به عنوان ابزاری برای نقل دروننگری فرهنگی، مخالفت سیاسی و اعتراضات شخصی نویسندگان با نفوذ ایرانی همچون صادق هدایت، جلال آل احمد و صادق چوبک و سرایندگانی چون احمد شاملو و فروغ فرخزاد خدمت کردهاست. به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،مرجان اکبری معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت : منبع آب قدیمی در ساختمان فرمانداری تربتجام قرار دارد. این برج که یکی از بازارها و مراکز خرید همدان است، در میدان جهاد همدان قرار دارد. میدان تجریش یکی از شمالیترین میدانهای تهران است. بد نیست بدانید این پارک جنگلی غرب تهران با مساحتی نزدیک به 140 میلیون متر مربع، در سال 1342 احداث شد. اگر از این پارک زیبا دیدن کردهاید، لطفا نظرات خود را در کامنت بنویسید تا به گردشگران برای انتخاب این پارک کمک کند. چرا که این بام در دامنه کوه های سوهانک و داراباد قرار گرفته و تپه های طویل و پر شیبی دارد که میتواند برای یک پیاده روی طولانی و حتی مهتاب نوردی و تهرانگردی در شب بهترین بام باشد. در این دوران، شهرهایی در ایران، نظیر نیشابور، اصفهان و شیراز در بین شهرهای بزرگ جهان اسلام قرار گرفتند و شمار بالای مساجد، مدرسههای اسلامی، زیارتگاهها و کاخهای آنها، یک سبک معماری ایرانی را شکل داد که در مجموعهٔ بزرگتر اسلامی قرار داشت. آلاچیق های متعدد، تی کراست، زمین بازی برای کودکان، آبنماهای گوناگون این پارک نظیر آبنمای مسجد، آبنمای سنگی، آبنما پلکانی، آب نمای مرکزی و ابوریحان بیرون بخش از امکانات این بوستان از تشکیل می دهد.

مدیر خانه ادبیات افغانستان در ادامه سخنانش تصریح کرد: «انتشار کتاب با رعایت استانداردهای بینالمللی صفحهآرایی و چاپ، انتشار مجلههای تخصصی شعر و داستان به نامهای «فرخار» و «روایت»، گرامیداشت جایگاه تلاشگران ادبی و فرهنگی و هنری در جشنوارهها و برنامهها و مجلههای ادبی، توجه نظاممند و علمی به ادبیات پایداری و ادبیات آیینی، توجه به موسیقی فاخر افغانستان، برگزاری کلاسهای آموزشی گوناگون و نظیر آن، نمونه دیگری از تلاشهایی است که خانه ادبیات در طول یک دهه گذشته انجام داده است. کار اجرای طرح، ابتدا به یک شرکت پیمانکار سوئیسی واگذار شد که به دلیل نواقص مربوط به مراحل قالب بندی از ادامه کار توسط این شرکت ممانعت شد و یک شرکت پیمانکاری ایران به نام شرکت آرمه اجرای طرح را به عهده گرفته و به اتمام رساند. برای اجرای بانوان، قوانین خاصی وجود دارد که باعث توقف بسیاری از کنسرتهای زنان شدهاست. پیشتر نیز برنامههای موسیقی زنان با فشار محافل محافظهکار جمهوری اسلامی، لغو شدهاند. در جمهوری اسلامی ایران، ممکن است در قالب اتهاماتی چون «خلاف عفت عمومی»، علیه افرادی که برقصند، اعلام جرم شود. از هزارهٔ چهارم تا هزارهٔ دوم پیش از میلاد، هنر در ایران، بیشتر شامل عناصری از باورهای دینی میشدهاست. منابع عکسها: نت برگ، عکس دوم و سوم: miladtower.tehran.ir، افکار نیوز. در دورهٔ دوم نیز که کلاً در دوران پهلوی رخ داد، کل معماری ایران دگرگون شد و ساختمانهایی با عنوان و کارکرد غربی در این کشور، متداول شدند. ابراهیم شاد قوشچی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی در خصوص آتش سوزی مذکور افزود: در ساعت ۱۲:۵۴ دقیقه طی تماس تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی ارومیه مبنی بر آتش سوزی در پاساژ میلاد نور واقع در خیابان استادان ستاد فرماندهی این سازمان بی درنگ ایستگاه ۲و۴را به محل اعزام کرد. یکی دیگر از دلایل کشش مردم به محله جدید تجریش، وجود رود- دره مقصودبیک بوده است.که منطقه را ازلحاظ دسترسی به آبوهوای مطبوع غنی ساخته بود؛ بنابراین اهالی در کنار رود مستقرشده.برای تردد به دو سوی میدان، پلی روی آن احداث کردند که به پل چوبی معروف شد.قبل از رونق میدان، دو طرف سنگلاخ رودخانه بود.

در این دوران، دیگر عوامل اثرگذار در رشد تئاتر، پشتیبانیهای تجاری و حکومتی بودند و اینها در کنار جشنوارههای این دوره (همچون جشن هنر شیراز)، توانستند تئاتر ایران را نیرومند سازند. نزدیکی این مجموعه در کنار هتل ۵ ستاره، نقش مهمی در جذب گردشگر بویژه توریست سلامت خواهد داشت. این مجموعه همچنین دارای سالن نمایشی است که در آن فیلمهای علمی نجومی پخش میشود. بنیانگذاری نهادی که پخشکنندهٔ فیلمهای کودکان هم باشد، با عنوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در همین دهه، فرصتی مناسب برای شکلگیری سینمای فرهنگی در ایران شد. به جز برنج، نان هم در رژیم غذایی ایرانیان، یک مادهٔ اصلی بهشمار میرود. رقص ایرانی بسیار متداول بودهاست و کتب تاریخی یونانی از اهمیت آن در نزد ایرانیان، نوشتهاند. برای این ملت کهن، رقص یک پدیدهٔ مهم اجتماعی و یک آیین مذهبی بودهاست. یادبود نبرد کربلا و شهادت حسین بن علی و یارانش، به تمام بخشهای فرهنگ ایران، وارد شدهاست و در اشعار، آهنگها و رسوم مذهبی شیعیان نمایان است. تئاتر در ایران با گونههای بومی نمایان شدهاست. اگر با ماشین شخصی به باغ فردوس میروید، بهتر است بدانید پیداکردن جای پارک مشکل است و بهتر است اتومبیل خود را در یکی از کوچههای اطراف پارک کنید. اگر دردسرهای ترافیک و پیداکردن پارکینگ را دوست ندارید، پیشنهاد ما استفاده از مترو است. جزیره دانش: اگر کودک شما بین ۵ تا ۱۵ سال سن دارد و دوست دارید برای او بستههای جذاب آموزشی را خریداری کنید، میتوانید به جزیرهی دانش در باغ کتاب مراجعه کنید. ما دیدنیهای شهرهای مختلف را بههمراه تمام جاذبههایی که دارند و آنچه را میتوانید تجربه کنید، مینویسیم. در پارک لاله تهران بخش معروفی وجود دارد که مجسمه و تندیس نامداران ایران در حوزههای مختلف مثل خیام و ابوریحان بیرونی در آنجا وجود دارد.

پارک لاله یکی از جاهای دیدنی تهران در یکی از شلوغترین و پررفتوآمدترین جاهای تهران است. وسایل مخصوص ورزش و بدنسازی در بخشهای مختلف پارک لاله قرار گرفته است که پس از یک پیادهروی مفصل برای عضلهسازی میتوانید به سراغ آنها بروید. یکی از این رستورانها رستوران پیتزا چمن هست که در سمت خیابان باهنر قرار داره. یک رستوران معروف و نام آشنا برای اهالی آن منطقه که در دو محیط سر پوشیده و سر باز برای میهمانان خود غذا طبخ می کنند. بنابراین نیاز به رفع خستگی و خوردن غذا خواهید داشت. سبزیجات برای رژیم غذایی ایرانی حائز اهمیت است و پیاز تقریباً در هر غذا استفاده میشود. موسیقی در ایران، از دوران باستان، حائز اهمیت بودهاست. اساطیر ایران باستان، شامل نبردهای کیهانی، مفاهیم انتزاعی، شخصیتهای دینی، قهرمانان افسانهای، موجودات افسانهای، نمونههای شاهی و افراد دلیر میشدهاست که پیوندی مستقیم با باورهای دوران باستان داشتهاند. قانون مربوط به اهدای اشیای عتیقه به شخصیتهای ممتاز خارجی - مصوب ۲۱ خرداد ۱۳۴۳ مجلس شورای ملی و ۵ اسفند ۱۳۴۲ مجلس سنا - این قانون در تاریخ ۱ تیر ۱۳۴۳ به توشیح محمدرضا شاه پهلوی رسید. در نمای خارجی شامل اشعاری از ندیم الملک، نقوش کاشیکاری شده با نقش دو شیر که تاجی را در میان گرفتهاند و پلنگ، شیر و خورشید، تیربار و گلولههای توپ به چشم میخورد. در دوران شاهنشاهی پهلوی، دو نوع معماری در ایران، توسعه داده شد؛ نخستین نوع، تقلیدی از سبک معماری غربی بود که ارتباط کمی با اقلیم این کشور داشت و دومین نوع، تلاشی در جهت احیای معماری بومی ایرانی بود. موسیقی پاپ ایرانی در این دوران، از موسیقی پاپ غربی اثر گرفت. پس از انقلاب ۱۳۵۷، این مراسمها شکلی مجلل به خود گرفت و هویت اسلامی، توسط ساختار حکومت جدید، پشتیبانی شد. به تدریج، مسئولان ایرانی از تقلید کورکورانه از غرب، دلسرد شدند و به پشتیبانی از سبکهای بومی ایرانی که برای رفع نیازهای نوین، اصلاح شده بودند، پرداختند.

هیچکدام از تلاشهای حکومت سلطنتی پیشین، مانند جشنوارههای سالانه و پشتیبانی از موسیقیدانان و بخش بومی وابسته، موفق به تغییر این گرایش در ایران نشد. در دههٔ ۱۳۳۰، پیشرفت سینما ادامه یافت و شهلا ریاحی با ساخت مرجان به نخستین کارگردان زن ایرانی تبدیل شد؛ در این دهه، پویانمایی وارد ایران شد و نخستین تلاشهای ساخت پویانمایی ایرانی، در ادارهٔ کل فرهنگ و هنرهای زیبای تهران صورت گرفت. حکومت جمهوری اسلامی، تجهیزات دریافت ماهوارهای را در سال ۱۳۷۳ غیرقانونی کرد اما این ممنوعیت بهطور نامنظمی اجرا شد و بسیاری از ایرانیان، به دریافت برنامههای ماهوارهای، ادامه دادند. ایرانیان، گونهٔ ویژهای از درام را داشتند؛ شیوهٔ اجرایی قابل توجه، معروف به نقالی که یک هنر کهن داستانگویی است و گاه شامل موسیقی نیز میشود. پرهوادارترین گونهٔ سرگرمی در ایران، سینما است که رسانهٔ مهمی برای تفسیرهای اجتماعی و سیاسی بودهاست. سرزمین لی لی پوت از دو طبقه و بخشهای متعدد برای سنین دو تا ۱۲ سال تشکیل شده است و کودکان با انواع وسایل بازی و سرگرمی میتوانند ساعاتی شاد و هیجانانگیز را در آن سپری کنند.در سرزمین لی لی پوت غرفههای مختلف شغلها و بازیها در نظر گرفته شده است. زرتشت نخستین کسی بود که مسائل شر را از نظر فلسفی بررسی کرد. اگر بخواهم رفتار شاه را در دورهای که من در دولت بودم از نظر روش اداری تقسیم بکنم، باید به دو دوره قائل باشیم. اگر به بازدید از موزه های کاخ مرمر اقدام کرده اید و می خواهید بازدیدتان نسبت به تالارهایی از آن ها دیدن کرده اید تکمیل شود، می توانید به سراغ تالار باستان دو که در طبقه همکف قرار دارد بروید. ورودی اصلی: ورودی اصلی پارک آب و آتش در ضلع شمالی و ابتدای بزرگراه حقانی قرار دارد. اکنون مسافت 2 دقیقه ای تا این پارک را به صورت پیاده طی کنید. پس از انقلاب ۱۳۵۷، حکومت جدید، ابتدا فیلمسازی را محدود کرد؛ سپس در صورت تبلیغ ارزشهای اسلامی، به کارگردانان، کمک مالی رساند.

ظروف منقش و کندهکاریهایی همانند آنچه که در کورانگون و نقش رستم صورت گرفته، از بازماندگان آثار هنری آن دوران هستند. سازهایی همانند تار، سهتار، بربط، سنتور، قانون، کمانچه، نی، قیچک، رباب، تنبک، دف، دایره و دایرهزنگی در موسیقی ملی ایران به کار میروند. سرچشمهٔ رسوم اسلامی در ایران به ورود اسلام به این کشور میرسد و با فروپاشی سلسلهٔ ساسانی و آتشکدهها، دوران فرهنگ متمایز پیشین به گونهای پایان یافت و بقایای آخرین نمایندهٔ تمدن خاورمیانهٔ باستان، برچیده شد. مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خمات ایمنی شهرداری تهران گفت: ما درگیریهای عجیبی در بازار داریم به گونهای که از ۷۱۵ پاساژ موجود در تهران ۱۵ پاساژ وضعیت بحرانی دارند که سه پاساژ بازسازی شده اما ۱۲ پاساژ هنوز وضعیتشان به مانند گذشته است. هویت دقیق موسیقی ایرانی، هنوز آشکار نشدهاست اما تحقیقات پیرامون آن، ادامه دارد و جوانبی از آن، مشخص شدهاست. «لبخند رخساره» یک ملودرام اجتماعی است که تصویربرداری آن در یکی از لوکیشنهای اصلی که خانهای در دربند است و کوچههای اطراف آن ادامه دارد. اما هنرهایی چون خوشنویسی ایرانی، تذهیب، بافندگی، سفال ایرانی و فلزکاری ادامه یافتند. روزنامههای این کشور، شامل روزنامههایی چون اطلاعات و کیهان میشود. نشریات و روزنامههای ایران عمدتاً در پایتخت این کشور، منتشر میشوند و بر اساس قانون مطبوعاتی انقلابی ایران، مجوز میگیرند. پس از انقلاب ۱۳۵۷، شمار قابل توجهی از نویسندگان ایرانی به تبعید درآمدند و بخش اعظم آثار برتر ادبیات فارسی، در خارج از این کشور، نوشته و منتشر شد. دستگیری یک دختر ۱۷ ساله که در سال ۱۳۹۷ در اینستاگرام، ویدئوهایی از رقص خود منتشر کرده بود و پخش اعترافات او علیه خود از تلویزیون ملی ایران، نمونهای از محدودیتهای رقص در این کشور را به نمایش گذاشت. پس بهتر است در فصل بهار به این منطقه سفر کرده و از جاذبه های آن لذت ببرید. به طور مثال می توان از شمالی ترین مسیر آن که میدان تجریش می باشد شروع کرد که بسیاری از مراکز خرید، مراکز فرهنگی و تجاری و جاذبه های گردشگری را در خود جای داده است.

فاصله هر یک از این دو جاذبه از مسیر اصلی حدود 500 متر است و بیش از 120 متر نیز برای هر یک باید ارتفاع بگیرید. 19. قانون مربوط به اضافه شدن دو تبصره به ماده ۲۹ قانون تعرفه گمرکی - مصوب ۲۱ خرداد ۱۳۴۳ مجلس شورای ملی و ۹ آبان ۱۳۴۳ مجلس سنا - این قانون در تاریخ ۱۴ آبان ۱۳۴۳ به توشیح محمدرضا شاه پهلوی رسید. نوگرایی، در هنر ایران، قدرت گرفتهاست و مهمترین تحول در نوگرایی هنری در این کشور، حاصل تغییرات اجتماعی انجام شده توسط رضاشاه پهلوی است. در حال حاضر نیز علاوه بر ارائه آثار پهلوی و قاجاری، نمایشگاههای موقتی جهت نمایش مجموعه های مختلف دکتر مقدم به نمایش گذاشته می شود. اینک برای آشنایی با بخشهای مختلف این مجتمع عظیم و شیک پلاتین تهران تصاویری در اختیار شما قرار میدهیم تا با استفاده از آنها، بتوانید اوقات خوشی را در مرکز خرید پلاتین تهران سپری کنید. در باغ نگارستان، رستورانی به نام روحی قرار دارد که میتوانید پس از گشت و گذار در باغ زیبا و گشتن در موزههای دیدنی و جذاب، خودتان را به یک بستنی یا غذای خوشمزه مهمان کنید. پس از هنر پارتها که تحت تأثیر هنر یونانی بود، هنر ساسانیان، تمدن ایرانی را بار دیگر زنده کرد. آشپزی ایرانی اگرچه تحت تأثیر روشهای آشپزی جهان عرب و شبهقارهای بودهاست اما به اندازهٔ زیادی محصول جغرافیا و محصولات خوراکی درون ایران است. ادبیات فارسی در سدههای نوزده و بیست میلادی، عمیقاً تحت تأثیر روشهای ادبی و فلسفی غربی قرار گرفت؛ اما همچنان، یک رسانهٔ چالاک برای فرهنگ ایرانی ماند.

ایستگاه برج میلاد: برج میلاد که یکی از مدرنترین و معروفترین ساختمانهای تهران است، با ایستگاه مترویی به همین نام در خط ۷ مترو تهران در دسترس قرار دارد. از برجستهترین نمونههای معماری این دوران، برج آزادی است. با وجود تضمینهای قانونی آزادی رسانه، سانسور رسانههای همگانی و اینترنت، توسط عناصر محافظهکار دولت، گستردهاست. خبر24، هنوز بسیاری از آن محلههای تهران با همان اسم و رسم قدیم وجود دارند از جمله خیابان لالهزار، خیابان شاهآباد، خیابان اسلامبول و غیره. بازار تجریش یکی از قدیمیترین بازارهای سرپوشیده تهران است که هنوز هم حسابی پر رونق است. پس از آن بازار روند نزولی خود را آغاز کرد. با وجود آنکه بازیهای آسیایی ۱۹۷۴ (۱۳۵۳) با سیستم رنگی پخش شد، اما برنامهریزی کامل تلویزیون رنگی، از چهار سال پس از آن، انجام شد. از سال ۱۳۹۲، ساخت بازیهای موبایل در ایران، گسترش پیدا کرد. برنامههای ساخت ایران، به زبان فارسی، برخی از زبانهای خارجی و نهایتاً به زبانها و گویشهای محلی پخش میشوند. این بازار بعد از مرمت و بازسازی، جلوه بسیار زیباتری پیدا کرده؛ بهطوری که نمونه کوچکتری از بازار بزرگ تهران را در ذهن تداعی میکن و کاشیکاریهای سردر مغازهها، رنگوبوی معماری سنتی ایرانی را به این بازار بخشیده است.علاوه بر بخش دالانمانند و مسقف بازار، بخش خارجی آن بهسمت ورودی پایانه اتوبوسرانی است که جنبوجوش خاصی دارد و اگر تابستان باشد، تمشکهای خوشمزه در سینیهای بزرگ به شما چشمک میزنند.بازار تجریش کجاست؟

بازار تجریش در محله تجریش تهران و در میدان ، ابتدای خیابان شهرداری، ورودی بازار واقع شده است. مجموعۀ عمارت مسعودیه شامل ۵ عمارت دیوانخانه، سفرهخانه، حوضخانه، عمارت سید جوادی، عمارت مشیرالملکی و عمارت سردر، پُر است از گچبری، کاشیکاری، خطاطی، نقاشی دیواری و به طوری کلی تزئینات نفیس، تقسیمبندیهای فضایی و عملکردهای متنوع و موقعیت مکانی آن در محدودۀ میدان بهارستان که بسیاری از مهمترین حوادث تاریخ معاصر را به خود دیده است از خصوصیات منحصر به فرد آن به شمار میآید. با توجه به این که این عمارت در مرکز شهر تهران قرار گرفته و بسیار پرترافیک است، بهتر است به جای انتخاب خودروی شخصی برای رفتن به آنجا، وسایل حمل و نقل عمومی را انتخاب کنید. به گزارش خبرنگار مهر، در پی بارندگیها و سیلابهای اخیر در استانهای کشور تهران هم آماده باش اعلام کرده و برخی از مناطق مانند شمیرانات در حالت آماده باش قرار دارند. حدود 200 سال پیش افرادی از سمت طالقان (از توابع استان البرز) برای اولین بار به دربند کوچ کرده و خانواده تشکیل دادند. اولین موزه ساعت و زمان در ایران که در عمارتی متعلق به دوران قاجاریه شروع به کار کرد. روزنامه گاردین اعلام داشتهاست که آثار موزه هنرهای معاصر تهران، بزرگترین گنجینهٔ هنر مدرن، در بیرون از آمریکا و اروپای غربی است.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد کرایه تاکسی فرودگاه امام خمینی لطفا به بازدید از وب سایت ما.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • مطالب
  آمار سایت
 • کل مطالب : 94
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 8
 • آی پی دیروز : 24
 • بازدید امروز : 126
 • باردید دیروز : 349
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 126
 • بازدید ماه : 894
 • بازدید سال : 16,182
 • بازدید کلی : 62,036